ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը խորհրդարանին է ներկայացրել Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների եւ քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմերի դատավորների թափուր տեղի համար առաջադրված դատավորների թեկնածուների ընտրության քվեարկությունների արդյունքները:
ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկություններին մասնակցել է 67-ը, անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել:
Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրված թեկնածու է ընտրվել Ելիզավետա Դանիելյանը, իսկ Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավորի թեկնածու` Լիզա Գրիգորյանը: Նրանց օգտին քվեարկել է 67 պատգամավոր:
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը շնորհավորել է նորընտիր թեկնածուներին եւ հաջողություններ մաղթել հետագա գործունեության ընթացքում:

Председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян представил парламенту результаты голосования по кандидатурам судей, выдвинутых на вакантное место судей судебного состава по расследованию коррупционных преступлений и гражданских дел Антикоррупционной палаты Кассационного суда (АП КС).
В голосовании приняли участие 67 из 107 депутатов НС, недействительных бюллетеней не было.
Е.Даниелян избрана кандидатом на вакантное место судьи судебного состава по расследованию коррупционных преступлений АП КС, а Л.Григорян – кандидатом в судьи судебного состава по гражданским делам АП КС. За них проголосовали 67 депутатов.
Вице-спикер НС А.Аршакян поздравил новоизбранных кандидатов и пожелал им успехов в дальнейшей деятельности.